Pielęgnacja podłóg

Deski na podłodze wymagają odpowiedniego zabezpieczenia i pielęgnacji, aby służyły nam przez wiele lat. Przed rozpoczęciem użytkowania pamiętajmy o wykonaniu pierwszej pielęgnacji podłogi środkiem, który zaleca firma produkująca użyty lakier lub olej. Dobór środka pielęgnującego jest ważny ze względu na skład chemiczny, ponieważ niektóre lakiery przy użyciu zbyt agresywnego środka czyszcząco-pielęgnującego mogą ulec rozmiękczeniu, co może skutkować utratą gwarancji oraz stanowić poważne trudności w renowacji deski. Markowe firmy produkujące chemie do podłóg zapewniają odpowiednie środki do jej konserwacji wraz z narzędziami i instruktażem do jej aplikacji, a nasza firma posiada je w sprzedaży.

Przy pielęgnacji nie należy stosować dużej ilości wody, jedynie wilgotnych szmatek, dobrze wyciśniętych mopów itp., nie czyścimy desek ostrymi, szorstkimi przedmiotami. Radzimy również, by po tym okresie utwardzania wykonywać już tylko bardzo drobne poprawki w malowaniu, tak aby wilgotność w pomieszczeniach nie zmieniała się drastycznie, a sama podłoga nie była narażona na zniszczenie.
Aby utrzymać podłogi w należytej kondycji (chodzi o wygląd), należy umieścić wycieraczki lub maty, na których można oczyścić obuwie z piasku i zanieczyszczeń. Meble podklejamy filcem, a pod krzesła z rolkami stosujemy maty ochronne.

Doskonałym uzupełnieniem do podłogi będzie miernik temperatury i wilgotności powietrza, który pozwoli na ich sprawdzanie w zamieszkałych pomieszczeniach. W okresie zimowym (gdy rozpocznie się sezon grzewczy) korzystne jest nawilżanie powietrza, aby uniknąć zsychania się desek. Odpowiednia wilgotność (ok. 55%) jest również konieczna dla zdrowia mieszkańców.

Życząc radości z wyboru podłogi drewnianej, pamiętajcie Państwo, że stała i właściwa konserwacja zapewni jej trwałość i ładny wygląd na wiele lat.